Mesafeli Satış Sözleşmesi

SATICI: www.arackirala.com (YB Bilişim Teknolojileri Turizm Ticaret LTD. ŞTİ.)

Adres: Gazipaşa Mahallesi Uzun Sokak Gelişim İş Hanı No: 35 Kat: 3 Ortahisar / Trabzon

Çağrı Merkezi : +90 850 307 27 22 (ARAÇ)

E-Posta: [email protected]

ALICI: Müşterilerin www.arackirala.com sitesinden hizmet talep ederken kullandıkları adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

Sözleşmenin Konusu

Alıcının Satıcıya ait www.arackirala.com web sitesinden elektronik ortamda ve mobil uygulamalar aracılığıyla rezervasyon işlemini tamamladığı, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine rezervasyon işleminde satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satışa konu mal/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini is bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

www.arackirala.com sitesinde ödeme sayfasında yer alan ARACKİRALA.COM KULLANIM ŞARTLARI ve FİRMA ŞARTLARINI bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Sözleşmenin Tarihi

Müşterilerin www.arackirala.com sitesinden talep ettiği hizmetin kapsadığı tarihler esastır.

MAL/HİZMETİN Teslimi, Sözleşmenin İfa Yeri ve Teslim Şekli

Satıcının sunduğu hizmet, müşterinin belirlediği kiralama yerine göre ve yine müşterinin rezervasyon işlemi yaparken belirlemiş olduğu bölgede hizmet sağlanır.

Teslimat Masrafları ve İfası

Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, ilan ettiği rakamın üzerinde hizmet talep edenlerin ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir ve önceden web sitesinde yer alan KİRALAMA ŞARTLARI gereğince ilgili hükümler doğrultusunda işlemler yapılır.

Alıcının Beyan ve Taahhütleri

Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, Alıcı kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (Üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri alıcıya aittir.

Sözleşmeye Konu MAL/HİZMETİN Özellikleri

Mal/hizmetin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.arackirala.com adlı web sitesindeki veya mobil uygulamasındaki mal/hizmet tanıtım sayfasında yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. 

MAL/HİZMETİN Peşin Fiyatı

www.arackirala.com internet sitesindeki bütün fiyatlar, internet sitemizde veya teyit amaçlı e-postada aksi belirtilmediği sürece, KDV ve diğer bütün vergileri (söz konusu vergilerde yapılacak değişikliklere tabi olmak suretiyle) içerir halde görüntülenmektedir. Alıcının, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda siteden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, alıcı ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile alıcı arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. Web sitemizde bazı araçlarda ödeme seçeneği olarak sadece ön ödeme şartı oluşabilmektedir. Para transferi yapılacak bankadan kaynaklanan komisyon kesintileri ve sorumluluğu gönderen tarafına aittir.

Genel Hükümler

Acente, hizmetin başlamasına veya devamına engel teşkil edecek kiralama aracında yaşanacak mekanik arıza, trafik kazası, operasyonel aksaklıklar, hava muhalefeti, trafik sıkışıklığı, terör olayları, kolluk kuvvetlerinin uygulamaları, vb. nedenler dolayı kiralama işleminin gerçekleştiremeyeceğini anladığı andan itibaren en kısa sürede alternatif bir araç sağlanmaya çalışılacak ve/veya aksi durumda da bilgi verecektir. Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlarda ödemesi alınmış olan transfer ücretinin iadesi tarafınıza kesintisiz olarak iade edilecek.

Yürürlük

İş bu sözleşme gerektiği taktir de 2 nüsha halinde tanzim edilerek taraflarca imzalanacak olup, sözleşmeden kaynaklanan anlaşmazlıklarda, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununu maddeleri uygulanır.  Bu sözleşmeden doğacak olan uyuşmazlık konusunda Trabzon mahkemesi ve icra daireleri yetkilidir. Sözleşmeyi kendim ve/veya rezervasyon formunda belirtmiş olduğum isimleri yazılı kişiler adına okuyup, kabul ettiğimi beyan ettim. Bu beyanım; rezervasyon işlemini kendim yerine bir başkasının yürütmüş ve/veya imzalamış olması halinde dahi geçerlidir. Tüketici olarak adımıza düzenlenmiş olan Web Sitesi Mesafeli Satış Sözleşmesi ve “Araç Kiralama Koşulları ve Hizmet Sözleşmesi” sayfalarında belirtilen hükümlerinin tamamını, göndermiş olduğum rezervasyon formunda yer alan bilgilerimin doğruluğunun sorumluluğunu, 4925 Sayılı Karayolu Taşıma Kanununu ve Satıcının web sitesindeki bilgileri okuyup, anlayıp kabul ettiğimi beyan ederim.

Telefonunuza uygulamayı indirmek için
QR kodunu okutun.
QR code