Yazar
5.00 (2)

Rotama En Uygun Aracı Nasıl Kiralarım?

Günümüzde hemen hemen herkes araç kiralama işlemini gerçekleştiriyor. İnsanlar, ihtiyaçları ve ihtiyaç sürelerine göre ister saatlik, ister günlük, ister aylık olarak farklı opsiyonlarda araç kiralayabiliyor. Birçok insan araç kiralamayı oldukça pratik bir eylem olarak görüyor. Örneğin, özellikle yaz aylarında bazı insanlar tatile giderken uzun saatlerini yolda harcamak istemiyor.

Vakitlerini daha kaliteli harcamak, seyahatlerini daha konforlu geçirmek için tatile uzun saatler karayolu ile gitmek yerine seyahat için havayolunu kullanarak, ardından havaalanından araç kiralamayı daha cazip karşılıyor. Bazı insanlar ise road trip dediğimiz Türkçe karşılığı “karayolu yolculuğu” tercih ediyor. Gün geçtikçe popülerleşen bu eylemi gidecekleri yere yavaş yavaş gidip görmeyi tercih eden kişiler tercih ediyor. Bu minvalde gelişim gösteren ve popülerleşen pek çok rota bulunuyor.

Gün içerisinde özel aracın konfor ve imkânlarını kullanmak isteyenler ise kısa süreli olarak saatlik veya günlük araç kiralamayı tercih ediyor. Hiç şüphesiz hayatımızın bir parçası haline gelen araç kiralama eyleminde rotamıza en uygun aracı nasıl bulacağımızı biliyor muyuz? İşte, arackirala.com ekibi olarak dilediğinizde sizlere sunacağımız eşsiz araç kiralama deneyimlerinizde, rotanıza en uygun aracı hep beraber bulalım!

İşte, keyifli ve güvenli bir yolculuk yapabilmeniz adına rotanıza en uygun aracı bulmanız için dikkat edilecekler...

Artık araç kiralama eylemi kimi zaman bir ihtiyaç, kimi zaman sadece güzel bir sürüş deneyimi yaşamak için yapılabiliyor. Yaşadığımız cennet ülkemiz Türkiye, pek çok doğal güzellikleri içinde barındırıyor. Zaman zaman tüm bu güzellikleri keşfetmek için hepimiz farklı rotalar oluşturabiliyoruz.

Birbirinden farklı yedi bölgesini keşfederken rotayı kimi zaman güzel dağlara, kimi zaman bitki örtüsü açısından zengin yaylalara, kimi zaman ise eşine az rastlanır özelliklere sahip göllerine, denizlerine çeviriyoruz.

 

Peki, rotamızı bu güzellikleri keşfetmeye çevirmek için araç kiraladığımızda en uygun aracın hangisi olduğunu biliyor muyuz?

 

Ülkemizin muhteşem manzaralı yollarının tadını kiraladığınız araca olan hakimiyetiniz ve aracın gideceğiniz bölgeye uygunluğu ile çıkarabilirsiniz. Binek otomobillerde oldukça fazla sayıda kasa tipi bulunması, zaman zaman araç kiralarken kafa karışıklığına sebep olabiliyor.

Rotayı, denizin en berrak haline, sahil kasabalarını keşfetmeye çevirin!

Hep özlediğiniz o bakir doğaya en sonunda kavuşacağınız Ege ve Akdeniz’e doğru giderken araç kiralamak eşsiz ve keyifli bir sürüş deneyimini size getiriyor. Bir yandan araç sürme keyfini yaşarken bir yandan da yeşilin binbir tonunu görebileceğiniz doğası, göz alıcı turkuaz renkli denizi izleyerek görsel bir şölen yaşayacaksınız. Siz de rotanızı Türkiye’nin birbirinden güzel sahil şeridine çevirmeyi düşünüyorsanız eşsiz ve benzersiz, birbirinden güzel sahilleri seyahat listenize mutlaka ekleyin. Bu güzel sahilleri gezebilmenin en keyifli yolu ise araç kiralamayı tercih etmektir. İstediğiniz zaman, istediğiniz yere rahatlıkla gidebilmenin konforunu arackirala.com olarak size sağlıyoruz.

 

Rota oluşturuldu; Doğu ve Güneydoğu’nun incilerini görmeye!

Güzel ülkemizin dört bir yanı, gezilecek tarihi ve doğal güzelliklerle dolu. Yedi bölgenin tamamı birbirinden farklı, kendisine has güzellikleri barındırıyor. Her bölgenin farklı coğrafi yapısı seyahat planlarken düşünülmesi gereken durumlardan biri oluyor. Rotanızın coğrafi koşullarına uygun araç kiralayarak konforlu bir seyahatin ilk koşulunu sağlamış oluyorsunuz. arackirala.com ekibi olarak Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nin görülecek yerlerini ve bu esnada size uygun kiralık aracı sizler için derledik.

Güneşin doğuşunu ve batışını izleyebileceğiniz harika bir alan Nemrut Dağı, eşsiz manzarası ve harika gölüyle Van Kalesi&Van Gölü, 1147 yılında yapılmış Malabadi Köprüsü, Dara Harabeleri, Zeugma Antik kenti gibi tüm bu eşsiz tarihi ve doğal yapılar Doğu ve Güneydoğu’nun incileri... Mutlaka görülmesi gereken bu yerlere ulaşım ise en konforlu şekilde özel araç ile gidilmesi. Genellikle şehir merkezinden uzakta olan bu eşsiz yerlere, bölgeye uygun araç kiralayarak ulaşabilirsiniz. Çoğunlukla engebeli ve yüksek arazilerde bulunan bu bölgelerde araç kiralarken ilk tercihiniz SUV olarak geçen; Sport Utility Vehicle, Türkçe: Spor Amaçlı Taşıt olarak geçen binek araçlar olmalıdır. Hem station vagon olarak adlandırılan istasyon kasa, hem minivan, hem de çekme özelliğine sahip olan yüksek araçlar SUV olarak adlandırılır. Bu araçlar asfalt yollarda ve arazilerde yol alabilirler. 

SUV araçlar genellikle dört tekerden çekme özelliğine sahiptirler. Bundan dolayı engebeli arazilerde size rahat bir sürüş desteği sağlayacak araç türlerindendir. Rota oluşturulduktan sonra araç kiralarken seçebileceğiniz en popüler SUV araç modelleri arasında; Peugeout 5008, Volvo XC90, Land Rover Discovery, Kia Sorento, Skoda Kodiaq görünüşleri ile göz korkutsa da dinamik bir sürüş deneyimi sağlar.

Yeşilin binbir tonunu izlemeye; Karadeniz’e!

“Karadeniz turu için nasıl bir araba gerekiyor?”, “Hangi araç seyahatimizi kolaylaştırır?” aklınızdaki tüm soruları arackirala.com olarak yanıtlıyoruz. Karadeniz turuna çıkmayı düşünenlerin, Karadeniz Bölgesi’nin engebeli yapısından dolayı en tedirgin olduğu konulardan biri doğru aracın hangisi olduğudur. Rotanızı Karadeniz’e çevirdiğinizde kiralanacak araçları, arackirala.com ekibi olarak sizler için listeledik.

Karadeniz’in tadına varabilmek için özel araç ya da kiralık araç ile seyahatinizi planlamanız sizler için daha iyi olacaktır. Çünkü böylelikle görmek istediğiniz yerleri sınırlamadan, istediğiniz zaman istediğiniz yere rotanızı oluşturabilirsiniz. Spontane bir şekilde yeni rota oluşturup, rotadan sapabilir yepyeni güzellikleri keşfedebilirsiniz. Kiralık araç ya da özel araçla kendi konforunuzu kendiniz sağlayabilirsiniz. 

Peki, rota Karadeniz’e çevrildiğinde, eşsiz doğası ve benzersiz coğrafyasına en uygun kiralık araç hangisi olmalı? 

Hiç şüphesiz ilk tercihiniz SUV araç kiralamak olmalıdır. SUV araçlar, size hem araç içi genişliği konforunu hem de Karadeniz Bölgesi’ndeki engebeli coğrafyada rahat bir sürüş desteği sağlayacaktır. Seyahatinizi planladığınızda araç kiralarken 4X4 kiralık aracın Karadeniz turunda sizlere çok büyük bir avantaj sağlayacağını unutmamalısınız. 

Yükseklerde mükemmel manzara ile çevrelenmiş doğa güzelliklerinin yanı sıra, yaylalar ve bölgeye ait tarihi ve turistik yapılara ulaşımı Karadeniz’de SUV araç kiralayarak rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Araç kiralandı, şimdi Marmara Bölgesi’ni keşfediyoruz!

Türkiye’de tatil planı yaparken, hafta sonu kaçamakları, kısa veya uzun dönemli kamp ya da yakın mesafe tatiller için hem çok güzel seçeneklere sahip hem de yakın rota dendiğinde akla gelen ilk bölge; Marmara Bölgesi’dir. Birbirinden güzel şehirlerde hem tarihin hem de doğanın keyfini sürmek isterseniz rotanızı mutlaka Marmara Bölgesi’ne çevirin!

Arackirala.com ekibi olarak Marmara Bölgesi’nde de sağladığımız araç kiralama hizmeti güvenli bir seyahatiniz için sizlerin yanındayız.

Türkiye’nin en güzel deniz ve doğa manzaralarından birine sahip olan bu sürüş rotası, yaklaşık 500 kilometrelik eşsiz güzellikli bir yolculuk sunuyor. Araç kiralayarak Marmara Bölgesi’ndeki birçok yeri kendi planınıza uygun konforlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Hiç şüphesiz Marmara Bölgesi dendiğinde akla gelen ilk rota, İstanbul’a yakın Şile, Ağva ve Kilyos konumlarıdır. 

Şehrin kaosundan ve gürültüsünden kaçmak istediğinizde araç kiralayarak çok kısa bir sürede bu güzel bölgelere ulaşabilirsiniz. Çanakkale-Ezine yolu üzerindeki Truva‘dan başlayarak, birçok ören yerini gezebilirsiniz. Altınoluk, Kaz Dağları, Ören, Akçay, Cunda, Dikili ve Eski Foça rotanızın üzerinde mutlaka uğramanız gereken yerlerden. Kaz Dağları ve Cunda‘da şirin butik otel ya da pansiyonlarda konaklayıp, çok keyifli molalar verebilirsiniz. 

Kiralık aracınız sayesinde aceleci davranmadan, yolun ve duraklarınızın tadını çıkararak çok keyifli bir seyahat yapabilirsiniz. Unutmadan, seyahatiniz sırasında gözünüze birbirinizden güzel kamp yerleri çarpacaktır. Bu yüzden aracınızın bagajında mutlaka kamp malzemeleri ve kamp çadırı bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

Geniş bir araç bagajı istiyorsanız araç kiralarken arka koltuklar ve bagaj arasında bölmenin olduğu daha uzun kasa tipi olan sedan araç tercih etmelisiniz.

Aşık Tepesi’nde gün doğumunu izliyoruz!

Doğu Anadolu bölgesinden sonra en büyük yüzölçümüne sahip İç Anadolu Bölgesi, araç kiralayarak gezilecek birçok bölgeye sahip. Ankara’dan başlayarak Eskişehir ve Kütahya‘dan geçerek Afyonkarahisar‘da son bulan bu sürüş rotasında Yazılıkaya, Gordion, Aldavaz Vadisi görülmesi gereken tarihi kalıntılar ve volkanik oluşumlarıyla dikkat çekiyor.

 Rota oluşturulurken görülecek yerler arasında Anıtkabir, Frigya Vadisi, Porsuk Çayı başta geliyor. Son zamanlarda oldukça popüler bir nokta olan Kapadokya ise İç Anadolu Bölgesi’nin gezilecek noktalarının başında geliyor. Bölgede görülmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklere ulaşmanın en kolay yolu ise şüphesiz seyahati araç ile planlamak.

Araç kiralarken, gittiğiniz bölge, aracı kullanacağınız süre, gideceğiniz dikkat etmeniz konuların başında geliyor. Tüm bunların yanı sıra, gideceğiniz kilometreye göre yakıt tasarrufu olan bir araç tercih ederseniz bütçenize uygun bir seyahat ayarlamış olursunuz. Araç modelleri arasında bagaj kullanımına göre hatchback veya sedan araç tercih edebilirsiniz.

Ufak bir not! Park konusunda çok deneyimli değilseniz hatchback araç kiralamak boyutundan dolayı size avantaj sağlayacaktır.

 

Arackirala.com ekibi olarak siz müşterilerimize “Araç kiralamak ne kolaymış!” dedirtmek için çalışıyor, seyahatinizle ilgili her detayı düşünüyoruz. Bizim size sağladığımız hizmetin kıymetini, sizin huzurlu ve güvenli yolculuğunuz sağlıyor.

Şimdi ise vakit, araç kiralayarak yola çıkma vakti!

Telefonunuza uygulamayı indirmek için
QR kodunu okutun.
QR code